Podstawowy wellbeing w firmie

Coraz więcej organizacji zaczyna zauważać potrzebę wdrożenia w swojej strukturze tak zwanego wellbeingu. W ujęciu holistycznym słowo to oznacza dobrostan i odnosi się do stanu fizycznego i psychicznego pracownika. Osoby wypoczęte, które nie muszą zmagać się z codziennym stresem, związanym zarówno ze sprawami prywatnymi, jak i zawodowymi, a także mają możliwość korzystania z różnych benefitów pracowniczych, wykonują swoje obowiązki o wiele efektywniej, a także sumienniej. Czym jest zatem podstawowy wellbeing w firmie? Na czym polega wdrażanie tego procesu? Zachęcamy do lektury.

Podstawowy wellbeing 

Wdrażanie podstawowych działań wellbeingowych w przedsiębiorstwie jest bardzo ważne, nie tylko w odniesieniu do pracowników, ale również i właścicieli firm. Pracownik, który ma możliwość korzystania z różnych benefitów, a także może realizować swoje pomysły w pracy zawodowej, buduje odporność psychiczną i z łatwością radzi sobie z pojawiającym się stresem. Taka osoba pracuje dużo wydajniej i efektywniej, co przekłada się na większe zyski firmy. 

Wellbeing w praktyce 

Wiele osób zastanawia się natomiast, czym wellbeing jest w praktyce, błędnie kojarząc go z prostymi benefitami pracowniczymi, do którymi można zaliczyć: karty sportowe, bilety do kina czy też owocowe wtorki. Strategia wellbeingowa jest czymś więcej, przede wszystkim odnosi się do realnego wsparcia, a także doceniania osiągnięć pracownika.

Do korzyści tych można zaliczyć:

  • możliwość awansu, 
  • podwyższenie płacy adekwatnie do umiejętności, 
  • możliwość wdrażania własnych pomysłów, 
  • możliwość wzięcia L4 w czasie choroby. Czynnik ten prowadzi bezpośrednio do eliminacji zjawiska prezentyzmu, czyli pojawiania się w firmie pomimo choroby, ponieważ zawsze jest coś do zrobienia na już, 
  • docenianie pracownika za jego pomysły, 
  • możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego w razie pogorszenia samopoczucia,
  • dobra atmosfera w firmie, rozwiązywanie konfliktów na bieżąco. 

Wellbeing z HearMe

Co ciekawe, w grupie 100 pracowników aż 25 z nich potrzebuje opieki psychologa. Aż 170 dni w roku opuszcza każdy z nich w wyniku pogorszenia stanu psychicznego. To bardzo dużo. Niestety, napięta atmosfera w pracy, obarczanie pracownika zbyt dużą liczbą obowiązków, a także problemy prywatne, bardzo często doprowadzają do wypalenia zawodowego lub też poważnych stanów depresyjnych. Chcąc dowiedzieć się, w jaki sposób wdrażać procesy wellbeingowe, a także, jak pomóc dokładnie swoim podwładnym, warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy HearMe. To grupa doświadczonych psychologów, terapeutów, coachów, a także trenerów biznesu, którzy rozumieją zarówno wyzwania stojące przed pracownikami, jak i pracodawcami. Pomagają organizacji wdrożyć zasady wellbeingu, a także udzielają wsparcia psychologicznego pracownikom. 

Wdrażanie zasad wellbeingu staje się coraz bardziej popularniejsze. Nic dziwnego, pracownik, który jest wypoczęty, mniej zestresowany, a także cieszy się z możliwości przychodzenia do pracy, jest dużo efektywniejszy. Chcąc zatem zadbać o dobrostan swoich pracowników, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty sprawdzonej firmy, zajmującej się na co dzień świadczeniem usług związanych z szeroko pojętym wellbeingiem. Szczególnie polecamy usługi firmy HearMe.

Back to Top