Tematy do rozmowy – jak rozpocząć rozmowę?

para rozmawiająca

Ciekawe tematy do rozmowy, czyli jakie? O czym warto rozmawiać podczas spotkania z nowopoznaną osobą, kobietą lub mężczyzną? Poznawanie nowych ludzi jest naturalną częścią życia każdego człowieka. Mimo to dla wielu osób rozpoczęcie i kontynuowanie rozmowy stanowi spore wyzwanie. Czasem problemem bywa nieśmiałość. Ale co zrobić, gdy pierwsze wątpliwości zostaną przełamane i gotowi jesteśmy porozmawiać z nowym współpracownikiem, sąsiadką z naprzeciwka albo obiektem westchnień? Brak tematów do rozmowy to zmora wielu ludzi. Ten artykuł przedstawi ciekawe tematy do rozmowy oraz fajne tematy do pisania, aby problemy z nawiązywaniem konwersacji przeszły do historii.

Nowe nie znaczy straszne!

Choć myśl o spotkaniu z kimś dotąd nieznanym może paraliżować, w gruncie rzeczy to nic strasznego. Poniższe tematy do rozmowy pomogą ci przełamać lody!

Czasem najtrudniej wymyślić tematy do rozmowy z dziewczyną lub tematy do rozmowy z chłopakiem, zwłaszcza jeśli ta osoba jest bliska naszemu sercu. Ale przecież tylko poprzez konwersację istnieje szansa, by poznać się lepiej. O czym rozmawiać z osobą, która jest dla nas ważna?

 1. Jak spędziłeś/spędziłaś dzisiejszy dzień? Proste pytanie, którym okażesz swojemu rozmówcy zainteresowanie. Prawdopodobnie dzieki niemu dowiesz się o nowym znajomym wielu rzeczy. Znajdź w jego wypowiedzi punkty zaczepienia i zadawaj kolejne pytania. Ludzie uwielbieją opowiadać o sobie, pamiętaj o tym.
 2. Jaka jest twoja największa pasja? Pozwól swemu rozmówcy opowiedź o tym, co najbardziej go interesuje.
 3. Czym się zajmujesz? Jakie są największe plusy i minusy twojej pracy?
 4. Lubisz oglądać filmy? Jaki jest twój ulubiony? Analogicznie możesz zapytać także o seriale czy książki. Kto wie, być może wreszcie znajdziesz odpowiedniego towarzysza na wycieczki do kina lub biblioteki?
 5. Jakiej muzyki słuchasz? Co sądzisz o danym gatunku muzycznym? Poproś nowego znajomego o podesłanie swoich ulubionych piosenek!
 6. Czy masz jakieś zwierzęta? Wielu ludzi to prawdziwi miłośnicy natury, zwłaszcza tej ożywionej, a takie pytanie na pewno wzbudzi na ich twarzach uśmiech i rozgrzeje atmosferę.
 7. Uprawiasz jakiś sport? A może jesteś fanem jednej z piłkarskich drużyn? Sport to kolejny przyjemy, ciekawy temat do rozmowy.
 8. Zapytaj o ulubioną restaurację/miejsce spędzania wolnego czasu w okolicy. Dowiedz się, dlaczego twój nowy znajomy tak je lubi. A może następnym razem wybierzecie się tam wspólnie?
 9. W zależności od sytuacji możesz napomknąć o zacinającym deszczu albo wiecznie spóźniających się autobusach. Na odzew nie będziesz musiał długo czekać, w końcu narzekanie leży w ludzkiej naturze!
 10. Jakie pytania zadać znajomym na domówce czy podczas spotkania w barze? Warto porozmawiać o czymś, co pozwoli wam poznać się lepiej.
 11. Co co jesteś wdzięczny/wdzięczna? To proste pytanie zmusza do przywołania miłych wspomnień i pomaga cieszyć się tym, co mamy. Podzielcie się odpowiedziami, a pewnością odnajdziecie wiele pozytywów w świecie dookoła.
 12. Jaki jest twój ulubiony film z dzieciństwa? Któż nie lubi wspominać tych radosnych, beztroskich lat? Gdy zaczniecie przypominać sobie filmy, które oglądaliście za dzieciaka, rozmowa z pewnością prędko się nie skończy.
 13. Jakie były twoje najlepsze, jak dotąd, wakacje? Jeszcze jedna okazja do przywołania w pamięci miłych chwil i świetny moment, by pochwalić się zdjęciami z widokami piaszczystej plaży, czy zdobytego ostatnio górskiego szczytu.
 14. Gdyby dziś był ostatni dzień twojego życia, jak byś go spędził/spędziła?
 15. Gdybyś mógł/mogła na jeden dzień zamienić się miejscem z jednym celebrytą, to z kim i dlaczego? Podczas takiej rozmowy z pewnością nikt nie będzie się nudził.
 16. Gdybyś wygrał/wygrała na loterii 10 milionów złotych, na co byś je przeznaczył/przeznaczyła? Spełnienie marzenia, pomoc potrzebującym, szalone zakupy, podróż dookoła świata… Wiele odpowiedzi, które odsłonią marzenia i charakter twoich przyjaciół.
 17. Co sądzisz o tatuażach? Czy masz jakieś? Temat dla niektórych kontrowersyjny, ale kto powiedział, że należy takich unikać? Może być to okazja do skonfrontowania poglądów lub podzielenia się inspiracjami.
 18. Jaką chciałbyś/chciałabyś mieć supermoc? Do czego byś ją wykorzystywał/wykorzystywała? To prawie jak zabawa w superbohaterów!
 19. Co chciałbyś/chciałabyś osiągnąć w ciągu następnych pięciu lat? Czyli rozmowa o planach na przyszłość. Twoi znajomi na pewno chętnie podzielą się swoimi pomysłami na siebie.
 20. Jaki był najgorszy zakup twojego życia? Pretekst, by troszkę sobie ponarzekać, ale i pośmiać się oraz przestrzec innych przed tym, czego lepiej unikać.
 21. Jaka jest najgorsza rada jaką w życiu dostałeś/dostałaś? Posłuchałeś/posłuchałaś jej, czy wręcz przeciwnie? Dobry moment, by podzielić się ze znajomymi dłuższą opowieścią.
 22. Co miłego cię dziś spotkało? Zacznij od czegoś prostego i pokaż, że interesujesz się tym, jak twojej sympatii minął dzień.
 23. Z czego jesteś najbardziej dumny/dumna? Jaki jest twój największy sukces? Pozwól drugiej osobie pochwalić się swoimi osiągnięciami.
 24. Jaka jest twoja podróż marzeń?
 25. Jaki był najlepszy prezent jaki kiedykolwiek dostałeś/dostałaś?
 26. Czy świętujesz imieniny? Nie dla wszystkich jest to powszechna tradycja. Warto się dowiedzieć, czy twoja sympatia oczekuje tego dnia życzeń lub bukietu kwiatów. To dobry wstęp do rozmowy o innych zwyczajach.
 27. Jakie jest twoje największe marzenie? Dowiedz się, na czym mu/jej zależy, by móc wspierać tę osobę w dążeniu do celu!
 28. Czego zawsze chciałeś/chciałaś spróbować, ale nie miałeś/miałaś odwagi?
 29. Jakiej cechy najbardziej nie lubisz u ludzi?
 30. Jaka jest najtrudniejsza decyzja, jaką musiałeś/musiałaś w życiu podjąć? Okazja, by otworzyć się przed drugim człowiekiem i porozmawiać na temat nieco bardziej prywatny, który zbliży was do siebie.
 31. Czy wierzysz w duchy? Dlaczego? Propozycja interesującej dyskusji, która ciągnąć może się przez dłuższą chwilę.
 32. Jaki był twój najdziwniejszy sen? Ludzie uwielbiają opowiadać o swoich snach. Im dziwniejsze, tym lepsze – w końcu to doskonała okazja do śmiechu!

Jak widać, prowadzenie konwersacji wcale nie musi być trudne. Istnieje tyle ciekawych tematów do rozmów, które umilą każde towarzyskie spotkanie, czy wieczorną wymianę wiadomości z sympatią lub przyjacielem. To właśnie szczere i otwarte rozmowy prowadzą do nawiązywania więzi i tworzenia relacji, które mogą trwać latami. Od dzisiaj to, jak je rozpocząć, nie będzie już problemem!

Back to Top